شما اینجایید:   معرفی شرکت تاریخچه

تاریخچه

امور ماشینهای محاسب شرکت برق منطقه ای تهران بیش از چهل سال پیش‌، کار خود را با انجام امور حسابداری و صدور صورتحساب‌ مشترکین برق شروع نمود. با شروع سیاست کوچک سازی شرکتهای دولتی در سال ۱۳۷۰ این امور با نام شرکت داده پردازی برق تهران (پویش برق) بصورت مستقل فعالیت خود را در زمینه Billing و انجام مکانیزه صدور صورتحساب مشترکین و تولید نرم افزار ادامه داد.

ساختمان پویش رایانه قشم - بندر عباسدر پی اجرای سیاست واگذاری شرکتهای دولتی به بخش خصوصی در سال ۱۳۸۵ کلیه سهام شرکت به اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی طی برگزاری یک مزایده عمومی واگذار گردید.

در حال حاضر این شرکت با استفاده از کارشناسان مجرب و متخصص خود در جهت استفاده از بهترین تکنولوژیهای اطلاعاتی گام برداشته و با به کارگیری جدیدترین ابزارهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سعی دارد بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه نماید.

مرکز داده این شرکت بر اساس استانداردهای جهانی Data Center احداث گردیده و از نظر ضرائب امنیتی و ایمنی از ممتازترین مراکز داده کشور می باشد. این مرکز داده مجهز به SAN با انباره های ظرفیت بالا آمادگی پذیرش اطلاعات تا بیست سال آینده مشترکین برق و آب کشور را داراست.

تقریباً سالیانه حدود ۴۰۰۰۰۰۰۰ صورتحساب برق صادر و تحویل مشترکین می‌گردد که با تعریف گردشکار مناسب روزانه حدود ۱۵۰۰۰۰ صورتحساب صادر می‌شود و کار مربوط به جمع‌آوری ته‌سوشهای پرداختی مشترکین از بانکها و نیز دریافت فایلهای پرداخت غیرحضوری مشترکین و ثبت آنها در کامپیوتر مرکزی به صورت روزانه انجام می‌شود.

علاوه بر موارد فوق شرکت پویش قشم در زمینه های طراحی و تولید سیستمهای جامع فعالیت گسترده ای داشته که چند نمونه در زیر آمده است:

• طراحی و تولید سیستم جامع مشترکین آب و فاضلاب تحت Web

• طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی نرم افزارهای کاربردی نظیر سیستم جامع مالی و اداری

• طراحی و تولید و راهبری سیستم جامع مشترکین برق تحت Web

• ارائه خدمات سخت افزاری و شبکه و ارتباطات نظیر ارتباطات Wireless، ماهواره ای

• طراحی و تولید سیستم دسترسی به اطلاعات مشترکین برق تهران تحت Web

• همچنین شرکت پویش برق دارای گواهینامه استاندارد ISO ۹۰۰۱ - ۲۰۰۰ از شرکت RWTUV آلمان می‌باشد.

در کنار فعالیتهای پویش برق داخل ایران، این شرکت در کشور افغانستان نیز پروژه هایی را با موفقیت به انجام رسانده است که در زیر بطور خلاصه به آنها اشاره می گردد:

طراحی و ساخت سیستم محاسبه و صدور صورتحساب مشترکین برق و عملیاتی نمودن آن در هفت ولایت کابل، هرات، جلال آباد، کندوز، پل خمری، پروان و زرنج کشور افغانستان

طراحی و احداث شبکه محلی و تجهیز هفت سایت مجهز مشترکین برق در ولایات مذکور

طراحی و احداث ساختمان سایت کامپیوتری مرکزی وزارت آب و برق در شهر کابل